Taklampa Poul Henningsen

Taklampa Poul Henningsen
Taklampa Poul Henningsen
Taklampa Poul Henningsen
Taklampa Poul Henningsen
Taklampa Poul Henningsen
Taklampa Poul Henningsen

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

POUL HENNINGSEN, "PH5", takarmatur, Louis Poulsen, Danmark, formgivningsår 1924, skärm i lackerad metall, diameter ca 50 cm

Smärre ytskador o slitage, del vid fäste saknas

647509

2019-05-24