Mogens Koch ´´Byggereolen´´ 3 sektioner
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MOGENS KOCH (Danmark, 1898-1992), "Byggereolen", 3 sektioner, 1900-talets andra hälft, formgivningsår 1928, fanérade i teak, bestående av 2 skåpsektion, invändigt inredning med hyllor och lådor, på ställningar, samt 1 hyllsektion med 3 hyllplan, utan ställning, höjd ca 106-116, 101x36 cm
Ingår i tema auktionen Moderna Klassiker
Bruksslitage
647588
2019-05-30