Gustaf Wilhelm Palm
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUSTAF WILHELM PALM (1810-1890): Herrelövs gård utanför Kristianstad, signerad och daterad G. W. -en palm 1880, olja pannå, ca 21 x 26 cm.
Enligt text a tergo huset där G.W. Palm föddes.
Proveniens: A Heinbrandts Konsthandel, Stockholm
647599
2019-05-27