Bordslampa av Tapio Wirkkala

Bordslampa av Tapio Wirkkala
Bordslampa av Tapio Wirkkala
Bordslampa av Tapio Wirkkala
Bordslampa av Tapio Wirkkala
Bordslampa av Tapio Wirkkala
Bordslampa av Tapio Wirkkala
Bordslampa av Tapio Wirkkala
Bordslampa av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

3 200 EUR

Utropspris

1 000 EUR

TAPIO WIRKKALA, bordslampa, Idman, 1960-tal, svartmålad metall, mässing, totalhöjd 31 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

647627

2019-06-11