Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av pagod vid flod i emaljfärger, järnoxid samt sepia, brättet med blommor och handcitron, diameter ca 23 cm

Nagg, smärre slitage

647672

2019-06-18