Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av pagod vid flod i emaljfärger, järnoxid samt sepia, brättet med blommor och handcitron, diameter ca 23 cm
Nagg, smärre slitage
647672
2019-06-18