Glasskål Purtilo av Kaj Franck

Klubbat för:

140 EUR

Utropspris

200 EUR

KAJ FRANCK, skål, "Purtilo", signerad K. Franck, Nuutajärvi Notsjö -54, rubinrött glas, höjd 10,5 cm, diameter 11,4 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

647733

2019-06-11