Meissen 8 delar lökmönstret
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MEISSEN, "Lökmönstret", 8 dlr, porslin, Tyskland, 1900-tal, dekor i blått, bestående av: 3 uppläggningsfat, 2 mindre tallrikar, mindre skål, kanna och mindre bringare, höjder ca 2-20, diameter 13-22 cm
Mindre skål med smärre nagg
647783
2019-05-29