Meissen 8 delar lökmönstret

Meissen 8 delar lökmönstret
Meissen 8 delar lökmönstret
Meissen 8 delar lökmönstret
Meissen 8 delar lökmönstret
Meissen 8 delar lökmönstret
Meissen 8 delar lökmönstret
Meissen 8 delar lökmönstret
Meissen 8 delar lökmönstret
Meissen 8 delar lökmönstret
Meissen 8 delar lökmönstret

Klubbat för:

2 400 SEK

1 500 SEK

MEISSEN, "Lökmönstret", 8 dlr, porslin, Tyskland, 1900-tal, dekor i blått, bestående av: 3 uppläggningsfat, 2 mindre tallrikar, mindre skål, kanna och mindre bringare, höjder ca 2-20, diameter 13-22 cm

Mindre skål med smärre nagg

647783

2019-05-29