Aron Wangstelius bägare

Aron Wangstelius bägare
Aron Wangstelius bägare
Aron Wangstelius bägare
Aron Wangstelius bägare
Aron Wangstelius bägare
Aron Wangstelius bägare
Aron Wangstelius bägare
Aron Wangstelius bägare

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARON WANGSTELIUS (Torshälla, aktiv 1752-1794): bägare, silver, godronnerad och konturerad fot, invändigt förgylld, höjd ca 9 cm, vikt ca 58 g

Äldre gravyr, mindre bucklor

647787

2019-05-25