Elchocksapparat 1800-tal

Elchocksapparat 1800-tal
Elchocksapparat 1800-tal
Elchocksapparat 1800-tal
Elchocksapparat 1800-tal
Elchocksapparat 1800-tal
Elchocksapparat 1800-tal
Elchocksapparat 1800-tal
Elchocksapparat 1800-tal
Elchocksapparat 1800-tal
Elchocksapparat 1800-tal

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MEDICINSK APPARAT, för elchocksbehandling, 1800-talets andra hälft, "The Davis & Kidder Patent Magneto-Electric Machine for Nervous Diseases", framtagen 1854, i originaletui, etuiets storlek ca 11,5x26x12 cm

Ingår i temaauktionen Technica & Nautica

647792

2019-09-21