Ljusstakar 1 par silver Sheffield 1776

Klubbat för:

8 600 SEK

8 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, sterlingsilver, Sheffield 1776, oläsliga mästarstämplar, en ljushatt stämplad IT (möjligen Joseph Tibbitts), räfflade, kannelerade kolonnskaft, vid kapitälet lejonmaskaroner, kvadratisk fot med reliefdekor av girlander och lejonmaskaroner, lösa ljusmanschetter, höjd 28,3 cm, fyllda bottnar

lagningar, bucklor

647814

2019-06-02