Ljusstakar 1 par silver Sheffield 1776
Klubbat för:
8 600 SEK
8 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, sterlingsilver, Sheffield 1776, oläsliga mästarstämplar, en ljushatt stämplad IT (möjligen Joseph Tibbitts), räfflade, kannelerade kolonnskaft, vid kapitälet lejonmaskaroner, kvadratisk fot med reliefdekor av girlander och lejonmaskaroner, lösa ljusmanschetter, höjd 28,3 cm, fyllda bottnar
lagningar, bucklor
647814
2019-06-02