Dräktdelar bl a Leksand

Dräktdelar bl a Leksand
Dräktdelar bl a Leksand
Dräktdelar bl a Leksand
Dräktdelar bl a Leksand
Dräktdelar bl a Leksand
Dräktdelar bl a Leksand
Dräktdelar bl a Leksand
Dräktdelar bl a Leksand
Dräktdelar bl a Leksand
Dräktdelar bl a Leksand

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DRÄKTDELAR, 6 st, 1900-tal, bestående av kjol, livstycke, förkläde, jacka, hättor, 2 st, FOLKDRÄKT, 5 dlr, för barn, Leksand, sk Lisskulladräkt, bestående av klänning, halskläde, väska, förkläde, hätta, medföljande större antal vävda band

Brukslitage, slitage, mindre hål, halsklädet med blödande färger

647872

2019-05-28