Lockurnor Franskt 1800-tal

Lockurnor Franskt 1800-tal
Lockurnor Franskt 1800-tal
Lockurnor Franskt 1800-tal
Lockurnor Franskt 1800-tal
Lockurnor Franskt 1800-tal
Lockurnor Franskt 1800-tal
Lockurnor Franskt 1800-tal
Lockurnor Franskt 1800-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LOCKURNOR, 1 par, Frankrike, 1800-tal, kopia efter 1700-talsförlaga från Vincennes, stämplade i locket, handmålad dekor med trädgårdsscen, hänklar i brännförgylld mässing i form av gethuvuden, knoppar i brännförgylld mässing i form av pinjekottar, locken stämplade innuti, höjd ca 46 cm

Ett lock med lagning

647907

2019-05-28