Lockurnor Franskt 1800-tal
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LOCKURNOR, 1 par, Frankrike, 1800-tal, kopia efter 1700-talsförlaga från Vincennes, stämplade i locket, handmålad dekor med trädgårdsscen, hänklar i brännförgylld mässing i form av gethuvuden, knoppar i brännförgylld mässing i form av pinjekottar, locken stämplade innuti, höjd ca 46 cm
Ett lock med lagning
647907
2019-05-28