Tillbaka till katalog

Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

BORDSARMATUR, 1900-talets andra hälft, sannolikt Italien, stomme i gröntonat glas med underdel i klarglas med innesluten dekor av gröna kuber, höjd (inkl. skärm) ca 67 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

647990

Datum:

2019-05-28