Jardinjär och vas jugend
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 200 SEK
JARDINJÄR och VAS, flintgods, 1900-talets början, jugend, delvis glaserade, järdinjär med relief blomsterdekor, signerad ´´Rei**t´´, vasen stämplad ´´Austria´´, höjd ca 16 och 17 cm
Slitage, några mindre nagg
648001
2019-05-31