Jardinjär och vas jugend

Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend
Jardinjär och vas jugend

Klubbat för:

350 SEK

Arviointi

1 200 SEK

Kuvaus

JARDINJÄR och VAS, flintgods, 1900-talets början, jugend, delvis glaserade, järdinjär med relief blomsterdekor, signerad ´´Rei**t´´, vasen stämplad ´´Austria´´, höjd ca 16 och 17 cm

Kuntoraportti

Slitage, några mindre nagg

648001

Päivämäärä:

2019-05-31