Plakett Königliche Porzellan Manufaktur

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KÖNIGLICHE PORZELLAN MANUFAKTUR (KPM), plakett, 1800-talets mitt, Berlin, Tyskland, porslin, bemålad med kopia av ´´Portrait einer alten Frau´´ efter Christian Seybold (Tyskland, 1695-1768), inpressad märkning a tergo KPM 275 223, höjd ca 28.5x22.5 cm

Smärre slitage

648008

2019-05-28