Kaffeservis Art Deco

Kaffeservis Art Deco
Kaffeservis Art Deco
Kaffeservis Art Deco
Kaffeservis Art Deco
Kaffeservis Art Deco
Kaffeservis Art Deco
Kaffeservis Art Deco
Kaffeservis Art Deco
Kaffeservis Art Deco
Kaffeservis Art Deco
Kaffeservis Art Deco
Kaffeservis Art Deco

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KAFFSERVIS, 1930-tal, art deco, enligt uppgift USA, stengods i turkos majolikaglasyr, 11 dlr, bestående av kaffekanna, gräddkanna, sockerskål 4 kaffekoppar med fat samt. 4 assietter, kannans höjd ca 20 cm

Bruksslitage, nagg förekommer på kopparna

648084

2019-05-28