Alvar Aalto skål

Alvar Aalto skål
Alvar Aalto skål
Alvar Aalto skål
Alvar Aalto skål

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ALVAR AALTO, "Savoy", skål, Karhula, 1970-/80-tal, Finland, klar och vit glasmassa, blåst i träform, bredd 38,5 cm, höjd 5 cm

3 nagg längs kanten

648134

2019-05-28