Kaffeservis i silver

Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KAFFESERVIS i silver, 4 dlr, 1900-talets mitt, sannolikt Norge, bricka samt kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna, stämplat 830, brickans längd ca 39, övrigt höjd mellan 8-24 cm, vikt ca 1690 g

Bruksspår, samtliga med gåvogravyr, kannans lock något böjt

648172

2019-05-28