Stolar "Øresund" design Børge Mogensen

Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar

Klubbat för:

9 200 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

BØRGE MOGENSEN, karmstolar, 2 par, stol, "Øresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets senare hälft, stomme i ek, sits i rotting sitthöjd ca 44 cm, etikettmärkta.

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage, enstaka färgbortfall.

648240

2019-05-28