Tvättfat Kina

Tvättfat Kina
Tvättfat Kina
Tvättfat Kina
Tvättfat Kina
Tvättfat Kina
Tvättfat Kina
Tvättfat Kina
Tvättfat Kina

Klubbat för:

3 000 SEK

2 000 SEK

TVÄTTFAT, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av figurscen med dansande individer, järnoxid samt sepia, brättet med strödda blommor och frukter, diameter ca 30, höjd 9 cm

Bleknad kantbemålning, smärre ytkrackelyr undertill

648242

2019-05-28