Tvättfat Kina
Klubbat för:
3 000 SEK
2 000 SEK
TVÄTTFAT, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av figurscen med dansande individer, järnoxid samt sepia, brättet med strödda blommor och frukter, diameter ca 30, höjd 9 cm
Bleknad kantbemålning, smärre ytkrackelyr undertill
648242
2019-05-28