Skulpturgrupper Österman
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LARS-UNO ÖSTERMAN, skulpturgrupper, 3 st, signerade och daterade, snidat och polykromt bemålat trä, föreställande "Gråtrut med unge" (1977), "Fiskmås", "Havstrut", "Silltrut" (1978), "Gråtrut", "Storskrake med ungar" (1982), höjd ca 11-13,5, längd 21-26 cm
Gråtrut med skadad stjärt
648485
2019-05-28