Skulpturgrupper Österman

Skulpturgrupper Österman
Skulpturgrupper Österman
Skulpturgrupper Österman
Skulpturgrupper Österman
Skulpturgrupper Österman
Skulpturgrupper Österman
Skulpturgrupper Österman
Skulpturgrupper Österman
Skulpturgrupper Österman
Skulpturgrupper Österman
Skulpturgrupper Österman
Skulpturgrupper Österman

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LARS-UNO ÖSTERMAN, skulpturgrupper, 3 st, signerade och daterade, snidat och polykromt bemålat trä, föreställande "Gråtrut med unge" (1977), "Fiskmås", "Havstrut", "Silltrut" (1978), "Gråtrut", "Storskrake med ungar" (1982), höjd ca 11-13,5, längd 21-26 cm

Gråtrut med skadad stjärt

648485

2019-05-28