Skulpturgrupper Lars-Uno Österman

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LARS-UNO ÖSTERMAN, skulpturgrupper, 4 st, signerade och daterade, snidat och polykromt bemålat trä, "Strandskata" (1977), "Roskarl" (1977), "Storskrak" (1978), "Storskarv" (1979), höjd ca 8,5-14, längd 15-24 cm

Storskrak med skadad näbb, roskarl med bättrad stjärt

648490

2019-05-28