Skulpturgrupper Lars-Uno Österman
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LARS-UNO ÖSTERMAN, skulpturgrupper, 4 st, signerade och daterade, snidat och polykromt bemålat trä, "Strandskata" (1977), "Roskarl" (1977), "Storskrak" (1978), "Storskarv" (1979), höjd ca 8,5-14, längd 15-24 cm
Storskrak med skadad näbb, roskarl med bättrad stjärt
648490
2019-05-28