Plunta samt flaska 1800-tal

Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal
Plunta samt flaska 1800-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

3 000 SEK

PLUNTA samt FLASKA, 1800-talets början, plunta i klar glasmassa med graverad dekor av en fågel, flaska s.k. ballongflaska i grön glas, höjd ca 14 och 17 cm

Slitage, tillverkningsdefekter

648513

2019-05-31