Skrivbord i sengustaviansk stil
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVBORD, s.k. partners desk, sengustaviansk stil, 1900-talets början, fanerad med mahogny, fothylsor i mässing, delvis skinnkädd skiva, uppsats med jalusi, invändigt med fack, höjd ca 77-112 cm, 150x75
Skador: Slitage, delvis blekt, smärre skador, nyckel saknas, 2 lådor låsta
slitage, skiva samt uppsats senare klädda med läder, nyckel saknas, borrade hål i uppsatsens rygg, en jalusisida ej komplett/skadad
648529
2019-05-31