Skål design Berndt Friberg

Skål design Berndt Friberg
Skål design Berndt Friberg
Skål design Berndt Friberg
Skål design Berndt Friberg
Skål design Berndt Friberg
Skål design Berndt Friberg
Skål design Berndt Friberg
Skål design Berndt Friberg
Skål design Berndt Friberg
Skål design Berndt Friberg
Skål design Berndt Friberg
Skål design Berndt Friberg

Klubbat för:

300 SEK

800 SEK

BERNDT FRIBERG, skål, Gustavsberg, stengods, 1953, harpälsglasyr, signerad Friberg med Gustavsbergs Studiohand samt årsbokstav X, höjd ca 5,5, diameter ca 11 cm

Nagg på fotringen

648533

2019-05-29