Skålar Bengt Heintze för Kosta

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BENGT HEINTZE (1905-1994), 3 st skålar, Kosta, gröna skålen signerade Kosta Boda B.Heintze 122865007, mindre skålen Kosta B Heintze Unik 1982-10 samt Kosta B Heintze Unik N.K. 83-159, höjd ca 7,9-9-11 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Mindre skålen med kantnagg

648550

2019-05-31