Försilvrad vas, jugend, 1900-talets början

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VAS, försilvrad metall, jugend /art noveau, 1900-talets början, vegetativ böljande dekor av två kvinnor och vågor, otydligt signerad på livet J. GAP (?), i botten 52, höjd ca 41 cm

Ett litet hål i botten, troligen från tillverkningen, smärre slitage

648569

2019-05-28