Royal Copenhagen Delar till kaffeserviser mm

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", delar till te- och kaffeserviser mm, bestående av: tekanna (modell 255), sockerskål med lock (400), 3 tekoppar (76), 3 koppar med 4 tillhörande underfat (1037), 8 koppar med 15 tillhörande underfat (80), 1 kopp med 1 tillhörande underfat (528), 3 koppar (298), 11 underfat av olika modeller

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

andra sortering, sprickor, nagg mm förekommer på flertalet delar

648598

2019-05-31