Svend Aage Madsen skrivbord

Svend Aage Madsen skrivbord
Svend Aage Madsen skrivbord
Svend Aage Madsen skrivbord
Svend Aage Madsen skrivbord
Svend Aage Madsen skrivbord
Svend Aage Madsen skrivbord
Svend Aage Madsen skrivbord
Svend Aage Madsen skrivbord
Svend Aage Madsen skrivbord
Svend Aage Madsen skrivbord
Svend Aage Madsen skrivbord
Svend Aage Madsen skrivbord

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

13 000 SEK

SVEND AAGE MADSEN, skrivbord, K. Knudsen and Søn, Danmark, 1960-tal, stomme i massiv teak, skivan med uppsatslåda samt. brevställ i mässing, utdragbar skiva med invändig förvaring, höjd ca 70 cm, yttermått ca 90x70 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Moderna Klassiker"

Bruksslitage, ett ben med lagning

648654

2019-05-30