Svend Aage Madsen skrivbord
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
13 000 SEK
SVEND AAGE MADSEN, skrivbord, K. Knudsen and Søn, Danmark, 1960-tal, stomme i massiv teak, skivan med uppsatslåda samt. brevställ i mässing, utdragbar skiva med invändig förvaring, höjd ca 70 cm, yttermått ca 90x70 cm
Detta föremål ingår i tema-auktionen "Moderna Klassiker"
Bruksslitage, ett ben med lagning
648654
2019-05-30