Skålfat 1800-tal Kina
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKÅLFAT PÅ FOT, porslin, Kina, 1800-talets slut, quatrefoil, dekor av kartusch med figurscen i emaljfärger, järnoxid och sepia, brättet med krysantemum, lotusblommor, pion samt bär, undersidan med persika och fladdermöss, längd ca 26, höjd 5,5 cm
Smärre slitage
648713
2019-05-30