Alvar Aalto, vilstol

Alvar Aalto, vilstol
Alvar Aalto, vilstol
Alvar Aalto, vilstol
Alvar Aalto, vilstol
Alvar Aalto, vilstol
Alvar Aalto, vilstol
Alvar Aalto, vilstol
Alvar Aalto, vilstol

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ALVAR AALTO, vilstol, Finland, 1930-tal, vitmålad metall samt trä, höjd 120, längd 180, bredd 56 cm
PROVENIENS: Paimio Sanatoriet, Finland

slitage

648733

2019-06-01