Spegel Eric Wahlberg gustaviansk
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, förgylld och bronserad, Eric Wahlberg (1760-1811), Stockholm 1700-talets slut, gustaviansk, skuren dekor av bandfläta och pärlstav, tvådelat glas, hallstämplad, höjd ca 62 cm
Senare förgyllning, dekordelar saknas, omarbetad, senare glas
648738
2019-05-29