Spegel Eric Wahlberg gustaviansk

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SPEGEL, förgylld och bronserad, Eric Wahlberg (1760-1811), Stockholm 1700-talets slut, gustaviansk, skuren dekor av bandfläta och pärlstav, tvådelat glas, hallstämplad, höjd ca 62 cm

Senare förgyllning, dekordelar saknas, omarbetad, senare glas

648738

2019-05-29