Slaglåspistol
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGLÅSPISTOL, möjligen schweizisk, 1800-talets mitt, låsbleket signerad P Scarrafone, pipan med oktagonal kammarstycke märkt Scarrafone, nätskuren kolv med låda, längd ca 37,5 cm
Slitage. Stocksprickor, ett beslag saknas
648763
2019-06-02