Slaglåspistol

Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SLAGLÅSPISTOL, möjligen schweizisk, 1800-talets mitt, låsbleket signerad P Scarrafone, pipan med oktagonal kammarstycke märkt Scarrafone, nätskuren kolv med låda, längd ca 37,5 cm

Slitage. Stocksprickor, ett beslag saknas

648763

2019-06-02