Stolar 4 st
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, tidigt 1900-tal, sengustaviansk/lindomestil, modellen snarlik de som ritades för Gunnebo Slott utanför Göteborg, vitmålade med skuren dekor samt stoppade sitsar klädda i tyg, sitthöjd ca 46 cm
Bruksslitage, flagnad färg samt smärre stötmärken kring stommar
648810
2019-05-29