Ljusstakar skrivställ tenn Kayser

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, SKRIVSTÄL, 1920-tal, jugend, Kayser & sohn, Tyskland, stämplade KAYSER NS, spår av försilvring, höjd 21,5, skrivställets längd ca 36 cm

Sliten försilvring, bläckskål i glas saknas

648892

2019-05-29