Slaglåsrevolver Belgien

Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

SLAGLÅSREVOLVER, belgisk, 1800-talets mitt, pipan märkt Deprez Brevete, nr. 921, nummerriktig, single action, hakar upp i båda lägen, avtagbar pipa, cylinder Liège-stämplad, gravyr med vinrankor på cylinder stomme och varbygel, kolv i betsat trä, kaliber ca 10mm, längd ca 29 cm

Slitage, kolvskuv saknas, glapp i mekanism, smuts i pipan

648954

2019-05-30