Flintlåspistol s k muffpistol

Flintlåspistol s k muffpistol
Flintlåspistol s k muffpistol
Flintlåspistol s k muffpistol
Flintlåspistol s k muffpistol
Flintlåspistol s k muffpistol
Flintlåspistol s k muffpistol
Flintlåspistol s k muffpistol
Flintlåspistol s k muffpistol
Flintlåspistol s k muffpistol
Flintlåspistol s k muffpistol

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, troligen brittisk, s.k. muffpistol, 1700-talets senare del, avskruvbar pipa, valnötskolv, kaliber ca 11mm, längd ca 17 cm

Slitage, märken på kolv

648956

2019-05-30