Fickpistol slaglås

Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FICKPISTOL, slaglås, 1800-talets mitt, svensk, märkt ´2´ på pipa samt ´X´ på varbygel, bladslinga på pipans ovansida, hakar upp i 1 läge, kaliber ca 10mm, längd ca 22 cm

Slitage, korrosion med tändhattsnippel

648972

2019-05-30