Fickpistol slaglås

Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås
Fickpistol slaglås

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FICKPISTOL, slaglås, 1800-talets mitt, Birminghamstämplar, kolv i valnöt med silverplatta, åttakantig pipa, hane hakar upp i båda lägen, kaliber ca 11mm, längd ca 21 cm

Slitage, tändhattsnippel och blånering på pipa slitna

648976

2019-05-30