efter Rafael Syndafloden 1800-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RAFAEL, efter, 1800-tal, Män, kvinnor och barn som flyr syndafloden, olja på papper fäst på pannå, 22,5x26 cm (+ lös bit ca 2 cm)
Kopia efter Rafaels målning Syndafloden i loggian i Palazzi Pontifici i Vatikanen.
Pannån med skador, lös bit
649044
2019-06-03