efter Rafael Syndafloden 1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

RAFAEL, efter, 1800-tal, Män, kvinnor och barn som flyr syndafloden, olja på papper fäst på pannå, 22,5x26 cm (+ lös bit ca 2 cm)
Kopia efter Rafaels målning Syndafloden i loggian i Palazzi Pontifici i Vatikanen.

Pannån med skador, lös bit

649044

2019-06-03