Henry Rosengren Hansen, matbord

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HENRY ROSENGREN HANSEN, matbord, Brande møbelindustri, Danmark, 1960-tal, kvadratisk form, fanerad i Riopalisander (Dalbergia Nigra) 2 st iläggskivor med sarg B ca 50 cm, höjd ca 72, ca 112x112 cm

CITES-intyg giltigt inom EU medföljer

Bruksslitage, något bleck skiva, enstaka fläckar

649117

2019-05-30