Terrin med lock och fat Kina 1700-tal
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TERRIN med lock och fat, porslin, Kina, qianlong (1735-1795), dekor i emaljfärger, hänklar i form av kaninhuvuden, lockknopp i form av granatäpple, höjd 22, längd (fat) 39 cm
Terrin med lagning
649178
2019-06-03