Verner Panton ´´Moon´´ taklampa
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VERNER PANTON (Danmark, 1926-1998) ´´Moon´´ taklampa, 1900-talets slut, formgivningsår 1960, Luxus, med diskformade lameller i vit lackerat metall av olika storleker, etikettmärkt, diameter ca 34 cm
Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
649257
2019-05-31