Gustav Rudberg oljemålning

Gustav Rudberg oljemålning
Gustav Rudberg oljemålning
Gustav Rudberg oljemålning
Gustav Rudberg oljemålning

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUSTAF RUDBERG, motiv från Spanien, signerad Rudberg samt på spännramen, Gustav Rudberg, samt "Utställd Sveriges Allmänna Konstförening -56", olja på duk, ca 47,5 x 55 cm

Proveniens: Personlig gåva från konstnären till Stig Fogelmarck, docent i konsthistoria, intendent på Kungliga Husgerådskammaren 1944-1986

Färgbortfall

649263

2019-05-30