Ring med ametist

Ring med ametist
Ring med ametist
Ring med ametist
Ring med ametist
Ring med ametist
Ring med ametist
Ring med ametist
Ring med ametist
Ring med ametist
Ring med ametist
Ring med ametist
Ring med ametist

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RING, 18k gult och vitguld med blandslipad ametist, ca 1.30 ct, Göransson, Linköping, 1967, ringstorlek 17, totalvikt ca 4.6 g

Bruksslitage, stenen med en mindre nagg, ställvis förlust av vitguld, ametist är ojämnt färgad

649311

2019-05-31