Ring med ametist
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RING, 18k gult och vitguld med blandslipad ametist, ca 1.30 ct, Göransson, Linköping, 1967, ringstorlek 17, totalvikt ca 4.6 g
Bruksslitage, stenen med en mindre nagg, ställvis förlust av vitguld, ametist är ojämnt färgad
649311
2019-05-31