Vox elgitarr

Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr
Vox elgitarr

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

VOX, "Mk VI", även kallad "Teardrop", elgitarr, 1960-talets andra hälft, tillverkad av Vox i Italien, lackerad i tretonad sunburst, med 3 st Vox singlecoilmikrofoner, förkromad mekanik, längd ca 103 cm

Repor och stötmärken i lacken, elektroniken ej igenomgången, SAV rekommenderar att gitarren gås igenom av en tekniker, samt att strängarna byts ut och att gitarren intoneras.

649337

2019-05-31