Vox elgitarr
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
VOX, "Mk VI", även kallad "Teardrop", elgitarr, 1960-talets andra hälft, tillverkad av Vox i Italien, lackerad i tretonad sunburst, med 3 st Vox singlecoilmikrofoner, förkromad mekanik, längd ca 103 cm
Repor och stötmärken i lacken, elektroniken ej igenomgången, SAV rekommenderar att gitarren gås igenom av en tekniker, samt att strängarna byts ut och att gitarren intoneras.
649337
2019-05-31